Rozrywka

Rozrywka

Rozrywka nad morzem to przede wszystkim słońce, plaża i słona woda, czyli to, po co przyjeżdża typowy turysta. W czasie pobytu można załapać się na jakiś „bieg po plaży”, „wybór miss kostiumu kąpielowego” czy jedną z imprez reklamowych zorganizowaną przez producentów „najpyszniejszych” chipsów. Na bardziej renomowanych, a więc i zatłoczonych, plażach pojawiły się drogie gigantyczne zjeżdżalnie oraz poduszki do skakania. Coraz popularniejszą rozrywką jest także droga jazda na rowerach górskich czy na koniach. W barach można liczyć na automaty i stoły bilardowe. Wieczorami wszyscy szaleją na dyskotekach i dancingach.

Z regionalnych gazet na Pomorzu Środkowym można kupić: Gońca Słupskiego – największą informacyjną gazetę na tym terenie, Głos Pomorza -mniej obszerny konkurent tej pierwszej, Głos Słupski – podobny z kolei do tej drugiej. Na Pomorzu Gdańskim ukazują się: Dziennik Bałtycki -najpoważniejsza gazeta w województwie gdańskim, Głos Wybrzeża – o mniejszym rozmachu i poziomie, dodatek do Gazety Wyborczej, czyli Gazeta Morska oraz Wieczór Wybrzeża – lżejszy duchem, zawierający „plotki i sensacje” (do kupienia też na Pomorzu Środkowym).

Lokalne radiostacje na Pomorzu nadają w paśmie UKF i MHz. W słupskim odbiera przede wszystkim państwowe Radio Miejskie Koszalin oraz nieco luźniejsze i z większą ilością muzyki Radio Vigor. Na wschodzie zaś przoduje państwowe Radio Gdańsk, katolickie, choć nie dogmatyczne Radio Plus oraz słyszane tylko w okolicach Trójmiasta: nieco mdła Eska Nord i ostrzejsze, młodzieżowe Radio Arnet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *